MicroStation VBA v praktických příkladech

Jak jsme si už ukázali v několika článcích na tomto webu, VBA je mocný nástroj, který umožňuje plně automatizovat řadu činností a rozšířit funkční možnosti MicroStationu.

Možná si myslíte, že základní funkce MicroStationu vám úplně stačí, že nepotřebujete nic automatizovat a pokud ano, soudíte, že to nejde. Možná si představujete, že učit se programovat je moc těžké a komplikované, že je to ztráta času, která se nevyplatí.

To jsou velni rozšířené názory, běžná přesvědčení naprosté většiny uživatelů. Nevím, jak dostatečně zdůraznit, že tyto představy jsou mylné, že jsou to předsudky, které udržují uživatele v dobrovolné nevědomosti a brání mu ve využití plného potenciálu MicroStationu. Důsledkem je samozřejmě zoufale nízká produktivita.

Stále pochybujete? Zkuste to! Na tomto webu začíná vycházet série článků o VBA, jejichž prioritou je jednoduchost a praktičnost. Žádná teorie programování, žádné dlouhé výčty syntaxe jazyka a jeho funkcí. Plně funkční, užitečné a použitelné příklady vysvětlené krok za krokem.

Uvidíte, jak začít programovat v jazyce VBA bez jakýchkoli předchozích znalostí:

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com